Srpen 2015

PŘESOUVÁNÍ BLOGU!

18. srpna 2015 v 14:35 | Kate
Ahoj! :)

Tenhle článek je důležitý, takže si ho prosím, hlavně moji affs, přečtěte.

Přesouvám tento blog.

Ano, jestli mě znáte delší dobu, tak asi víte, že jsem blogy přesouvala už často. Každopádně upřímně, tady na tomhle jsem byla nejradši a vážně jsem myslela, že tu už zůstanu, jenže se stalo to, že jsem zkusila blogger :D

Na bloggeru - tedy blogspotu - mi všechno připadá najednou lepší a je to podle mě i profesionálnější než blog.cz a je tam mnohem více možností.

Takže jsem blogu přesunula na blogspot a najdete ho na adrese

bkate6.blogspot.cz

Doufám, že všechny affs zůstanou, na blogu to bude probíhat úplně stejně, všechny affs jsem si už zapsala i tam a budu obíhat stejně jako do teď, prostě nic se nemění, jen adresa a vzhled.

Takže si jen prosím u mé přezdívky ve svém seznamu affs změňte adresu blogu a všechno je vyřešeno :D

Tak doufám, že vám to nevadí a uvidíme se na mém novém blogu! :D

Teaser Tuesday #1

18. srpna 2015 v 10:00 | Kate |  teaser tuesday
Ahoj! :) Mám to pro vás první Teaser Tuesday, tedy dvě věty z náhodné stránky mé rozečtené knížky, kterou je momentálně kniha Papírová města :) Mimochodem, tyhle dvě věty jsou moje absolutně oblíbené:D Tak si je užijte!


Celé jeho jméno znělo Pořádně ojetý, mizerně očištěný, ale my jsme mu ve stručnosti říkali POMO. POMO jezdilo nikoli na benzin, ale na nevyčerpatelné palivo lidské naděje.

Papírová města
John Green

Teaser Tuesday

17. srpna 2015 v 8:00 | Kate |  teaser tuesday
Ahoj. Už dlouho jsem přemýšlela, že se pustím do meme Teaser Tuesday, každopádně konečně jsem se rozhodla, že to vážně udělám. Jen předem bych ráda upozornila, že je dost možné, že nebudu přidávat naprosto každé úterý, někdy to bude třeba jednou za dva týdny nebo tak.

A co jde?
Meme pořádá Should Be Reading a mě osobně to připadá jako skvělý nápad.
Každé úterý si vezmu knihu, kterou právě čtu. Otevřu ji na náhodné stránce a napíšu jakékoliv dvě věty z té stránky. Věta nesmí obsahovat žádné spoilery. K tomu připíšu název knihy a autora.


Tak snad se vám budou tyto články líbit :)

TOP 8 summer songs!

16. srpna 2015 v 12:32 | Kate |  music
Ahooj! :) Dneska mám pro vás takový méně "náročný" článek, protože ho nemusíte nijak zdlouhavě číst, ale jen si můžete pustit pár skvělých písniček :) Já osobně hudbu prostě miluju, a každou chvíli mám nějaké nové oblíbence, které si pouštím pořád a potom mi vždycky to období připomínají. A dneska vám tu tedy představím mých osm nejoblíbenějších a nejposlouchanějších písniček za tohle léto. Jinak ano, je to seřazeno podle oblíbenosti :D

8. Hey Girl

Tuhle písničku jsem nejvíc poslouchala ze začátku léta a pořád jsem si jí zpívala :D Je to jedna z těch, které vás po nějaké době bohužel omrzí, ale pořád si ji ráda občas poslechnu :)

7. Bills

Další písnička, kterou jsem poslouchala celé dny dokola hlavně někdy na přelomu července a srpna. Opět, trošku omrzí ale stejně jí pořád poslouchám a má podle mě hrozně vtipný text, takže se u jejího poslouchání vždycky směju :D A videoklip je taky dost vtipný:D

6. High

Tahle písnička mi prostě hrozně tou hudbou připomíná léto a vždycky mi zvedne náladu:D Nemám ji chuť poslouchat úplně pořád, ale stejně ji poslouchám často a vždycky si to jak debil zpívám:D No, copak to není chytlavé?
If this is low, I'm looking for high-igh-igh-igh-iiigh :DD

5. Don't Worry

I tahle písnička mi tím rytmem vždycky navodí totálně letní "užívací" atmosféru :D Je vážně super, a řekněte sami, copak nezní letně? :D

4. Come And Get It

Ááách, John Newman je můj hoodně oblíbený zpěvák a jeho hlas je prostě tak... hsdfuosdf

3. See You Again

Tahle písnička je sice taková smutnější, ale hrozně moc ji miluju a léto mi připomíná vlastně jen proto, že ji teď v létě pořád, ale vážně pořád poslouchám. Ale ona je tak úžasná<3

2. Honey, I'm Good

A už se pomalu blížíme do finále. Moje druhá nejoblíbenější písnička za tohle léto je Honey, I'm Good, protože.. ona mi prostě zní hrozně letně a je strašně skvělá. Nedokážu ji poslouchat bez toho, aby mě nenutila začít tancovat :D


A teď už tu máme tedy jen první místo..
...
bubny prosím
...
...
...
...

1. I Don't Like It, I Love It

Ano, ano. Žádná jiná by to přece nemohla být! Tohle je moje rozhodně nejposlouchanější písnička za celé léto, a vážně mě jako jediná ani kapku neomrzela. Prostě ji bezmězně miluju
When I can find the word I just goo
I don't like it, noo, I love it
prolog

14. srpna 2015 v 22:23 | Kate |  reason to be alive
Ahoj :) Konečně jsem tu s tou novou slibovanou povídkou - respektive prologem :) Původně měl být prolog jen kraťoučký a pokračování až v první kapitole, ale říkala jsem si, že když toho nebude moc, tak vás to třeba tak nenaláká nebo nezaujme, a nechtěla jsem aby to bylo nudné, tak jsem to nakonec spojila. Doufám, že se vám bude líbit, a také doufám, že vám nevadí to téma. Pokud ho ale nemáte rádi, tak nebojte, celá povídka se nebude týkat jenom toho:)
Tak přeji příjemné čtení a budu ráda za každý názor i radu :)

Stála na louce. Tak dlouho se k tomu odhodlávala. Tolikrát stála na kopcích, hleděla dolů a toužila skočit. Ale vždycky ještě na poslední chvíli spatřila naději, byť jen sebemenší.

Tentokrát byla připravená. Lehce si přikývla sama pro sebe a vydala se k okraji kopce. Dole byla spousta kamenů. Bála se. Často četla o lidech, kteří se chtěli zabít, že se nebáli. Že si byli jistí, že to tak bude lepší. Nejspíš to byla jen lež, pomyslela si. Každý se přece musí bát.

Ale strach ji nemůže zabránit v tom, co doopravdy chce. Tak moc si přála, aby celé noci neplakala, nebo aby alespoň neustále necítila bolest. Nikdo na světě ji nepotřeboval. Dokonce i rodičům byla ukradená.

Až skočím, pomyslela si, nikomu neukápne ani slza. Jen ztěžka potlačila ty své. Tak moc od života očekávala. A všechno se to tak moc pokazilo.

Zhluboka se nadechla a vykročila.

Už brzy bude všechno v pořádku.

Zbývaly tři kroky. Z pohledu dolů se jí zatočila hlava a tak raději zavřela oči a udělala další krok.

Zbýval poslední krok. Dlouho jen stála a zhluboka dýchala. Nutila se udělat ten poslední krok. Kéž by do ni mohl někdo strčit, napadlo ji.

Najednou za sebou uslyšela kroky. Zatnula pěsti, aby se neotočila a snažila se soustředit na tu jedinou věc, kvůli které sem dnes přišla.

,,Hej!" uslyšela za sebou. Automaticky se otočila a teprve poté si uvědomila, že to je špatně. Neměla se otočit. Měla skočit.

Za sebou uviděla pohledného černovlasého kluka, kterému vlasy trčely do všechny strany. Najednou měla pocit, že nejprve si musí poslechnout to, co ji řekne.

,,Nemáš v plánu skočit, že ne?" zasmál se a hlavou kývnul k příkopu.

V té chvíli se vrátila zpět nohama na zem. Otočila se a zavřela oči. Zvedla nohu a chystala se ji položit před sebe. Cítila pod ní prázdno.

Slyšela jak za ni kluk běží.

Skoč! Zaznělo ji v hlavě. Druhá noha na mokrém trávníku ji podjela a začala padat dolů do prázdna.

Konečně bude po všem.

Najednou něco pocítila. Otevřela oči, a čas jako by se zastavil. Visela nad obrovskou propastí, ale nepadala. Začala si uvědomovat doteky na svých rukou, které ji udržovaly nahoře.

Než se se stačila vzpamatovat, seděla zpátky na kopci v trávě a vedle ni se svalil ten neznámý kluk, celý zpocený.

,,Můžeš mi říct," oddechnul si, ,,co tě to proboha napadlo?"

Chvíli na něj jen koukala, neschopna slova. A potom si všechno začala znovu uvědomovat.

,,Byla jsem tak blízko," zašeptala a chytila do ruky trsy trávy, na které seděla.

,,Proč jsi to sakra zkazil?!" Tentokrát zakřičela a vztekle vytrhla trávu ze země a hodila ji po klukovi. Ten ji však konejšivě chytl za rameno a přisunul se k ní blíž.

,,Protože já tohle nepodporuju. Nepodporuju zcestné řešení hloupých teenagerských problémů," odpověděl.

,,Ty tomu nerozumíš," zakňučela, oči opět zalité slzami. ,,Nejde o to, že mi v obchodě vyprodali růžový lak na nehty, který byl zrovna ve slevě."

Kluk si neodpustil letmý úsměv.

To ji ještě víc popudilo. ,,Nerozumíš tomu," zopakovala. ,,Já nemám jediný důvod, pro který by stálo za to žít."

,,Tomu nevěřím," řekl na to on. ,,Teda, věřím tomu, že ty ho nevidíš. Ale vždycky se najde, klidně jen sebemenší důvod, proč žít."

Zakroutila hlavou. ,,Normální lidé si vždycky najdou klidně jen sebemenší důvod proč žít. Ale ne já."

,,Dobrá," pousmál se a rukou ji letmo pohladil po tváři. ,,Řekněme, že žádný důvod nemáš. Dej mi měsíc, a já ti k tomu důvod najdu. A jestli ne, pak si klidně jdi skočit."

Naklonil se k ní a prsty ji nadzvedl bradu tak, aby se mu podívala do očí. Popotáhla a podívala se do nich. Byly hnědé, nádherně jasně hnědé. Kromě té krásné a uklidňující barvy v nich ale spatřila i něco jiného. Upřímnost a naději.

A nejspíš právě to byl důvod, proč souhlasila.

,,Platí?" zeptal se s úsměvem.

Znovu popotáhla a pokusila se také o úsměv. ,,Platí."

movies you should watch (2)

13. srpna 2015 v 11:23 | Kate |  movies
Ahoj :) Momentálně papám ovesnou kaši a piju perlivou aqillu, což je neuvěřitelně zajímavé, já vím:DD Ale to jsem nechtěla napsat:D Dneska si chci dát tak trochu seriálový maraton, no a zrovna když jsem otevřela složku se seriálama, tak jsem si vzpoměla, že jsem zase kašlala na blog:o V minulém článku jste si odhlasovali, že další článek na blogu bude movies you should watch, takže je to tu! :) Konečně jsem to dopsala a zveřejňuji to :) Doufám, že během dneska stihnu ještě oběhnout. Tak si užijte článek :)
My favorite series

ten, kdo stojí v koutě / the perks of being a wallflower / romantický, drama / ke stažení / online
Charlie nikdy v životě neměl moc štěstí. Teď je mu patnáct a jde na střední školu. Jeho jediný nejlepší kamarád spáchal sebevraždu a ve škole teď Charlie nemá žádné kamarády. Alespoň do té doby, než se na fotbalovém zapáse seznámí s Patrickem a jeho nevlastní sestrou Sam. Charlie prožívá první lásku, radost i smutek a snaží se zapadnout mezi ostatní.
Nejspíš jste o filmu už minimálně slyšeli. V hlavních rolích hraje Logan Lerman a Emma Watson, které nejspíš všichni znáte a dále také Ezra Miller. Upřímně si myslím, že všichni tři herci se na tu roli vážně hodí a byli skvělí. Každopádně pro mě je tenhle film něco úplně úžasného a vážně hrozně moc se mi líbil. Myslím, že pokud jste ho neviděli, tak není nad čím přemýšlet. Okamžitě si ho jděte pustit!
Lizi Beridze

trosečník / cast away / dobrodružný, drama / ke stažení / online
Chuck Nolad (Tom Hanks) je manažer firmy FedEx. Vede poměrně uspěchaný život, ale přesto je spolu se svou manželkou spokojený, Když však ale musí s několika dalšími lidma cestovat kvůli své práci letadlem, havarují a letadlo se zřítí do moře. Chuck ale přežije - dostane se na zcela opuštěný ostrov. Nemá naprosto nic - jen oblečení na sobě. Chuck zjistí, že ostrov je tak daleko od civilizace, že nejspíš není šance, aby ho někdo našel a zachránil. A tak Chuck musí dokázat přežít sám na opuštěném ostrově, kde si musí sám najít přístřešek, ale hlavně vodu a jídlo. Zatímco Chuck žije několik let na ostrově, doma ho všichni považují za mrtvého. Je tedy vůbec šance, že Chucka někdy najdou?
Ano, ano, opět je v hlavní roli můj oblíbený herec Tom Hanks a opět hlavní roli zahrál naprosto neuvěřitelně. Řekla bych, že lepšího herce by na takovou roli nebylo možné najít, protože Tom je vážně naprosto úžasný. Ve filmu se rozhodně nedočkáme moc slov, ale i tak to vůbec není nudné. Naopak, je to rozhodně jeden z nejlepších filmů. Hah, teď jsem z toho všeho dostala hroznou chuť si ten film zase pustit:D
Cast Away

prázdniny / the holiday / romantický / ke stažení / online
Amanda (Cameron Diaz) žije v luxusní residenci v Los Angeles. Je slavná a má spoustu práce, ale je spokojená. Jenže všechno dobré skončí, když zjistí, že se její přítel vyspal s někým jiným. Na druhé straně žije v malém a skromném domečku v Londýně Iris (Kate Winslet). Iris se zamilovala do svého šéfa, který se ale zrovna zasnoubil. Amanda i Iris mají zlomené srdce. A potřebují odpočinek od chlapů. Proto se přes internet seznámí a na prázdniny si vymění své domy. A tak Amanda odlétá do Londýna, kde se tísní v starém domku, do kterého se sotva vejde, zatímco Iris, která není zvyklá na luxus odletí do Los Angeles, kde je naprosto nadšená z Amandina obrovského domu s velikou zahradou. Jenže jejich odpočinek od chlapů netrvá dlouho. U Amandy se najednou objeví Irisin bratr Graham (Jude Law), a Iris se zase seznámí s kamarádem Amandy Milesem (Jack Black).
Film má takovou příjemnou zimní atmosféru a je obsazen skvělými herci a mou naprosto oblíbenou herečkou Kate Winslet. Film je romantický, ale rozhodně je jeden z nejlepších, protože to není až takové klišé. Opravdu to stojí za kouknutí, protože já ho viděla asi pětkrát a podívala bych se na něj nejradši ještě jednou.
The holiday...Jack and Kate ♥

//gotta kiss myself I’m so pretty//

10. srpna 2015 v 22:39 | Kate |  diary
The sagacious profound dreamer | via Tumblr
Haha, já musela. Omlouvám se za to, jak hloupě nejspíš zní název článku, ale zrovna poslouchám písničku Uptown Funk, kterou už od jejího vydání až do teď bezmezně miluji :D A ona má tak supr čupr text, a já nemohla vymyslet název článku tak jsem napsala jednu větu z toho songu :D

ingenious

No, a teď už vážně. Takže velmi ráda bych všem mým milým návštěvníkům objasnila mou momentální situaci.

Haha, ne, ja vážně nezvládnu mluvit seriózně.

No, alespoň se o to pokusím :D Vlastně jsem měla v plánu jen tak jako znovu pokračovat bez takového článku, ale myslím, že si zasloužíte vysvětlení, proč jsem tak hrozně dlouhou dobu (tipuji 3 týdny?) neobíhala a navíc ani nebyly moc pravidelně články.

Takže, rozdělíme si to na body, protože toho mám v hlavě tak moc, že bych jinak na něco zapoměla nebo bych to všechno zamotala a nikdo by to nepochopil :D

Takže..

Proč jsem neobíhala a byly nepravidelně články
Vlastně nechci vypisovat nějaké výmluvy, které by mě snad mohly omluvit. Ano, určitě jsem si na to i tak mohla udělat čas, ale teď je léto a navíc tohle léto je extrémní horko, takže ano, jsem pekelně líná. Každopádně ani bych tolik nebyla, nebo respektive, alespoň bych byla na blogu, ale když byly ty horka tak jsem většinu dní trávili u vody a včera i předevčírem jsme aspoň byli večer v krytém bazénu. No, každý den jsem se vracela kolem deseti večer a články byly jen díky tomu, že jsem je měla hotové v rozepsaných, a vždycky jsem se jen přihlásila a z posledních sil svých mobilních dat jsem klikla u článku na zveřejnit :D

No.. to je tak vcelku všechno proč jsem tu moc nebyla.

A teď přejdeme k druhému bodu, který nevím jak mám pojmenovat :D Takže..

Druhý, naprosto seriózní bod
Slibuju, že teď už budu obíhat. Neslibuju, že každý den, nebo nějak pravidelně, ale teď už se máma vrací do práce a tak, takže budu zase doma a budu moct obíhat a zveřejňovat články normálně. Vážně se pokusím všehno stíhat a dělat pravidelně.. tak snad :D

A teď poslední bod. Za tu dobu, co jsem tu moc nebyla jsem dostala spoustu nápadů a mám samozřejmě spoustu plánů takže bych se s váma o ně ráda podělila. Vy mi určitě napište na co se třeba těšíte nejvíc, nebo vás názor a nebo mi prostě napište co budete chtít :)

Jo a ještě než se pustíme do věcí, které plánuji, tak jste si asi všimli lehce změněného vzhledu. Není to nic složitého, ale já jsem s ním celkem spokojená.. No to je vlastně vše co jsem ohledně toho chtěla :D A teď tedy co na mém blogu v nejbližší době najdete!

Novinky o kterých už víte
- kapitolová povídka Reason To Be Alive
- Knižní Zpověd

Úplně nové novinky do budoucna :D
- Teaser Tuesdays
- Wrecking the journal
- POTM
- DIY návody
- haha, true

A také
- Několik jednorázových povídek :)
- Spoustu recenzí na knihy, seriály i filmy!


Tak to je všechno a od zítřka zase obíhám a přidávám články! :)

a abych nezapoměla! :)

jako takový malý bonus si můžete dole v anketě sami vybrat, jaký článek bude příště na blogu :D takže určitě hlasujte :)

favorite sites

10. srpna 2015 v 22:12 | Kate

POVÍDKOVÉ A KNIŽNÍ
http://music-escapefromreality.blogspot.sk/
http://mezi-nebem-a-peklem.blogspot.cz/
http://nataliehatessummer.blogspot.cz/
http://rainbow-bookshelf.blogspot.cz/
http://kniznikralovstvi.blogspot.cz/
http://vendeadreams.blogspot.cz/
http://yours-fantasy.blogspot.cz/
http://miluju-knihy.blogspot.cz/
http://bookthiefka.blogspot.cz/
http://imanence.blogspot.cz/
http://knihankov.blogspot.cz/
http://nikiska53.blog.cz/
http://dragell.cz/
http://ells.cz/

ZAMĚŘENÉ
http://blocek-witch-cornelia.blog.cz/
http://iheart-onedirection.blog.cz/
http://wilhelminawill.blog.cz/
http://terezaterezy.blog.cz/

OSTATNÍ
http://lizous.blog.cz/
http://themybloog.blog.cz/
http://themelange.blog.cz/
http://house-putking.blog.cz/
http://redesign.blog.cz/

Eleanor&Park

6. srpna 2015 v 21:31 | Kate
Název: Eleanor&Park
Spisovatel: Rainbow Rowell
Počet stran: 328
Nakladatelství: Yoli
Hodnocení:
Hodnocení obálky:

Děj

Eleanor není jako většina holek v jejím věku. Poté co ji její nevlastní otec Richie vyhodil z domu, musela bydlet půl roku v náhradní rodině. Mezitím se její rodina přestěhovala, a tak, když se Eleanor po půl roce mohla vrátit domů, kromě protivného Richieho ji čeká i zcela nové město a nová škola. Eleanor není hubená, nemá pěknou postavu, ani krásné vlasy nebo oblečení. Není hezká. A nezapadá mezi ostatní. Ale přesto se najde někdo, pro koho krásná je. Park také není dokonalý. Ti dva se k sobě zkrátka hodí. A tak Eleanor prožívá svou první lásku. Ale jak dlouho vydrží?

Hlavní postavy

Eleanor se chovala zkrátka divně. Rozhodně to všechno měla těžké, protože, představa, že vás nevlastní otec, kterého se bojí i vaše matka, vyhodí z domu a nikdo s tím nemůže nic dělat, je hrozná. Je obdivuhodné, že to Eleanor všechno zvádla. Aby toho nebylo málo, tak není ani hezká, ani oblíbená, šikanuje ji jak její nevlastní táta tak i spolužáci.. V tomhle ohledu jsem ji obdivovala, protože byla silná, že to všechno zvládala. Někdy mi ji bylo i líto. Ale někdy se chovala děsně. Vlastně většinu času. Často jsem měla chuť s ní zatřást, aby se probrala, protože to co říkala, nebo to co si myslela, bylo prostě neuvěřitelně otravné a stupidní. Připadalo mi, že se skoro nikdy nerozhodla správně, pokaždé jsem si říkala, že se měla zachovat jinak. Hrozně chtěla, aby jí to s Parkem fungovalo a vydrželo a aby neudělala něco špatně, ale přitom prakticky dělala všechno pro to, aby ji měl plné zuby.

Upřímně se divím, že byl Park tak moc tolerantní, protože já osobně bych to na jeho místě asi nezvládla. Park byl podle mě úplný opak Eleanor. Části psané z jeho pohledu se mi četly mnohem lépe a měla jsem je radši. Souhlasila jsem s Parkem snad ve všem a líbilo se mi jeho chování. Choval se ve vztahu tisíckrát lépe než Eleanor, ale i celkově se choval lépe, měl lepší názory i rozhodnutí a zároveň byl i skvělý kamarád.

Obálka a formát

Jako i u většiny ostatních knih, i u téhle se mi více líbí anglická obálka. I přesto jsem ale z té české nadšená. Nepřipadá mi taková úplně typická a zkrátka na ni nevidím jedinou chybu. Je hodně jednoduchá, ale přesto je nádherná. Líbí se mi, že postavy tam jsou jen zezadu, protože víme jak zhruba vypadají, ale na druhou stranu si je zepředu můžeme představit sami.

Můj názor

Ještě před tím, než jsem si knihu přečetla jsem četla spoustu recenzí. Všichni byli knížkou naprosto nadšení, všem se líbila, všem to připadalo skvělé. I já jsem si chtěla knihu přečíst, jenže bohužel právě díky všem těm dobrým ohlasům jsem od knihy čekala hodně.

A možná to byla právě ta chyba - čekala jsem od knihy až moc. Nevím, jestli jsem opravdu jediná na světě, každopádně já jsem žádnou kritiku na tuhle knihu najít nemohla. Mě se ale bohužel jedním slovem nelíbila. Dlouho jsem přemýšlela proč, protože děj je dobrý, rozhodně je to zajímavé a skvělé téma. Líbí se mi i styl psaní autorky. Možná to bylo tím, že jsem zkrátka měla velké nároky. Zvykla jsem si na trochu jiné a řekněme lepší knihy a když jsem slyšela o tomhle, tak jsem si myslela, že to bude naprosto úžasné a že mě to ohromí. Bohužel nic z toho se nestalo. Nakonec mi ale došlo, že to bylo právě hlavní postavou Eleanor. Nebavily mě její části knihy, ani její chování, ale to co říkala. Vždycky když jsem se do knihy začínala začítat a začínalo to být zajímavé, Eleanor udělala nebo řekla něco, čím to pokazila a děj se úplně převrátil. A já měla chuť knihu odhodit na druhou stranu pokoje.

Další věc, která je pro mě mínusem, je to, že autorka nám vlastně ještě ještě před začátkem čtení oznámí jak to dopadne. Ještě před první kapitolou, je totiž malý úrývek konce z Parkova pohledu. Vzhledem k tomu si myslím, že nevadí když tu prozradím, že kniha nemá dobrý konec. Každopádně právě to mi připadá úplně zbytečné, že víte dopředu jak to dopadne. Je pravda, že se na to alespoň už připravíte, a třeba vás to nakonci nebude tak mrzet, protože nebudete doufat v dobrý konec. Ale přece od toho knihy jsou ne? Doufat v dobrý konec, nebo takový jaký si přejete a nakonec být z něj buď nadšení a nebo smutní. Ale na co je vědět, jak knížka skončí? Myslím si, že pokud by konec byl o něco více nepředvídatelný a překvapil by mě, rozhodně bych dala knize o hvězdu více. Protože konec byl napsaný opravdu dobře a čtivě. Byla to vlastně část - zhruba posledních 40 stran - která se mi z celé knihy líbila nejvíce. Zbytek mě už zkrátka tolik nenadchnul. Škoda, že celá knížka nebyla tak čtivá jako na konci.

Když se nad tím zpět zamyslím, námět je to skvělý, mimo to také můj oblíbený, jen by si zkrátka zasloužit mít lepší zpracování. A nebo hlavní hrdinku?

Původně jsem měla v plánu dát knize jen dvě hvězdy, ale vzhledem k tomu, že na konci se to zlepšilo, tak jsem se rozhodla, že si zaslouží tři.

Tímhle vás rozhodně nechci od knihy odradit, protože vždycky se najde někdo, komu se kniha nelíbí, ale většina je z knihy nadšená. Takže je opravdu dost možné, že já jsem zkrátka moc náročná a vám se kniha bude líbit. Určitě si myslím, že stojí za přečtení, protože já toho nelituji a řeka bych, že ani vy nebudete litovat. Protože i když se mi nelíbila tolik, jako ostatním, přesto na ni ráda vzpomínám a něco jsem si díky ní uvědomila. Řekla bych, že na nějaký čas si ji možná přečtu znovu, a uvidím, třeba se mi bude líbit o něco víc.


Reason to be alive

5. srpna 2015 v 23:14 | Kate |  reason to be alive
Ahoj!
Nedávno jsem na blogu zveřejnila takovou kratičkou povídku, s poměrně depresivním tématem. Mimochodem rozhodně bych byla nerada, kdyby si někdo myslel, že to píšu z toho důvodu, že se tak sama cítím:D To ne. Jen z nějakého nepochopitelného důvodu, je mi tohle téma blízké a baví mě a zkrátka mám ohledně něj tisíce nápadů.

Každopádně se vám to líbilo, a já jsem opravdu moc ráda když mi řeknete svůj názor. Přece jen já, když to píšu, nedokážu odhadnout, co se ostatním líbit bude, a co ne, protože je jasné že já to vidím jinak než čtenáři. A teď rozhodně nemyslím jen chválu, ale jsem ráda i za kritiku, protože, tím se přece zlepším ne?

Tentokrát to však není až tak úplně původně můj nápad, protože moje skvělá affs Petí - mooc ti děkuju zlato:) :D - mi napsala pod tu povídku, jestli bych třeba nechtěla napsat něco jako co bylo předtím. A já díky ni dostala nápad na celou kapitolovou povídku:D Bude to jiné, ale zkrátka mě to díky ní napadlo. A abych věděla, jaký na to budou mít názor i ostatní, rozhodla jsem se, že ji budu přidávat i na blog.

Ještě bych ráda zmínila cover, který je mé výroby, ale nemyslím si, že je to nic povedeného, každopádně je to to nejlepší, co jsem na tohle téma zvládla, takže to prosím omluvte:)
Název: Reason to be alive
Děj: Co byste dělali, kdyby váš život postrádal smysl? Ona vždycky cítila jen bolest. On na bolest nebere ohled. Co se stane, když dva odlišní lidé mají jeden měsíc na to, aby našli důvod, proč žít?
Typ povídky: Kapitolová
Stav: Rozepsaná
Počet kapitol: ??
ZAČNI ČÍST