Travel TAG

8. července 2015 v 10:50 | Kate
Ahoj :) Dneska tu mám pro vás takový víc k tomuto období hodící se článek :D Dozvíte se všechno o mě a cestování. Nedokázala jsem to, a celkem jsem se rozepsala, tak snad vám to nevadí :) Tag jsem našla na blogu Petí, takže děkuji ti:D, protože je vážně dost dobrý, no a jdeme na to :)

1. Vyjmenuj všechny země, ve kterých si byla?
Řecko, Itálie, Bulharsko, Amerika, Anglie, Německo, Rakousko. V Řecku jsem byla dvakrát, jednou když mi bylo asi šest na Krétě a potom před 3 lety na ostrově Zakynthos. V Itálii jsem byla na ostrově Ischia, před asi 5 lety. Na Bulharsko už si vlastně ani nepamatuji, protože mi byli čtyři roky a byla to vlastně i moje první dovolená u moře. Do Ameriky jsem se podívala minulé léto díky naším příbuzným, kteří tam bydlí, a jsem za to hrozně moc vděčná, protože jsem se tam vždycky moc chtěla podívat:). Do Anglie jsem se zase podívala jenom díky mé škole, a bylo to tento rok v únoru za což jsem taky hrozně vděčná. Do Německa jezdíme často třeba jen tak na nákupy :) A na Rakousko už si upřmně taky nepamatuji, protože mi bylo asi šest nebo sedm.

2. Která země, místo se ti nejvíce líbilo?
To je dost těžké, protože něco jiného je to u moře, třeba v Itálii, a ve městě, třeba v Anglii. Co se týká "moře", tak nejvíc se mi líbilo v Itálii, protože je tam vážně krásně, a celkově to byla nejlepší dovolená u moře, protože sem si ji vážně hodně užila. A z těch "měst" je to teda Amerika respektive teda New York. Každopádně jsem tam byla i na více místech a zároveň i u moře, které tam mají taky krásné:).

3. Kam by ses chtěla podívat?
Rozhodně bych se ráda podívala do Francie do Paříže, do Itálie do Milána a potom do Španělska a Irska a určitě taky na Hawaii:)

4. Vyjmenuj tři věci, které si sebou vždy bereš na cesty.
Plavky, knížky, elektronika.

5. Jaké bylo nejlepší jídlo co si kdy v cizině jedla?
Já nikdy v cizině nejedla nic "speciálního", prostě obyčejná jídla, prostě jak to šlo, takže mě žádné nejlepší nenapadá.

6. Jaká byla tvoje nejmilejší cesta?
Jak jsem už řekla, nejlepší to teda bylo v Itálii, protože Itálie i lidé jsou prostě skvělí, hodně jsem se tam nasmála, moře bylo úplně super, teploty byly akorát, dobrá jídla, úžasný pokoj i celkově hotel.. Myslím, že to byla vážně nejvydařenější dovolená a těžko ji něco překoná. Teda kromě Ameriky, což bylo taky skvělé až na ten let:D Nejdřív se vlastně letí hodinu a půl do Německa (nebo do jiné země, kde máte přestupovat) a potom nasednete na letadlo, které letí osm hodin. Letiště v Německu, je neuvěřitelně velké a my měli hodinu a půl na to, se dostat z úplného začátku na druhý konec letiště, takže jsme vlastně museli běžet a jen tak tak jsme to našli a stihli. No a v tom velkém letadle, kde letíte osm hodin, je vážně dost těžké přežít, protože.. představte si ten vzduch když tam je tolik lidí. Bylo tam děsné vedro a nedalo se tam prostě dýchat a potom když zapli klimatizaci, byl vzduch zase hrozně ledový, že z toho pálilo v krk. Nazpátek to bylo teda to samé, i když o něco klidnější, až na ten let z Německa do Prahy, kdy pršelo a s letadlem to házelo tak moc, že už jsem počítala vteřiny kdy spadneme:D

7. Máš nějakou negativní vzpomínku na některou cestu?
Úplně negativní byla jen jediná dovolená a to v Řecku na Zakynthosu. Ten ostrov jako takový je krásný, jenže je tam dost špatná hygiena a nepitná voda. Naše skupina měla asi štěstí, protože téměř všichni jsme chytli nějakou střevní chřipku, a bylo to vážně to nejhorší co jsem za život měla, dokonce jsem doslova počítala dny, kdy se už vrátíme domů. Doma jsme s mámou potom měly ještě asi tři týdny problémy a dietu. Od té doby už mě Řecko ani trochu neláká:D

8. Kam se chystáš tento rok?
Zatím nemáme úplně stoprocentně jisté vlastně nic, teď o prázdninách už jsem byla teda v Německu a zatím čekáme jestli vyjde last-minute na Mallorcu, což by bylo super protože bych se tam hrozně ráda podívala:)

A v jakých zemích jste byli vy? Kam se tohle léto chystáte? Kam byste se nejvíc chtěli podívat?

 


Komentáře

1 Simix Simix | Web | 8. července 2015 v 11:26 | Reagovat

Ahoj :)
Nedávno bylo mým velkým přáním cestovat, ale poslední dobou mi je to docela jedno.
Se máš :3 já byla v Egypťe, Itálii, v Chorvatsku a v Rakousku 👽
Docela mi moře chybí, ale nějak jsem si zvykla na koupaliště.
Na Hawaii je jistě moc fajn/:)
V Itálii jsou přátelští 😆
Já letěla jednou a ráda bych si to někdy zopakovala :) Už je ro několik let zpět..
My zase nikam nejedeme, ale příští rok asi pojedeme :)
Tak ahoj 🌸

2 Andey Andey | Web | 8. července 2015 v 13:33 | Reagovat

To je skvělý tag. :D
Já jsem byla třikrát v Řecku a už se mi tam nějak nechce. V Americe a v Anglii jsem nikdy nebyla a chtěla bych se tam povívat. :)
Taky nevím, kam pojedeme letos. :D
P.S. Mám tě v Affs. :D

3 Bella-Kejtý<3 Bella-Kejtý<3 | Web | 8. července 2015 v 14:17 | Reagovat

Páni, tolik zemí :) Já byla jenom v Německu, Polsku a na Slovensku. Příští rok bych měla jet autobusem na ostrov Pag, tak jsme zvědavá, jestli to vyjde :) DO Ameriky bych se chtěla taky podívat :) A kam bych se chtěla strašně podívat je Nizozemsko (kam pojedu se školou), Anglie (tam taky se školou) a pak docela Irsko a Paříž, ale tam nevím, jestli se podívám. :) Krásné odpovědi :) Přeju ať vám to vyjde :)

4 Kikuš:) Kikuš:) | Web | 9. července 2015 v 11:37 | Reagovat

Wow tolik zemí :O Já byla jen v Chorvatsku, Polsku (na den) a Rakousku (taky na den)
Beru tě do affs ;)

5 Ivet Pavlic Ivet Pavlic | Web | 9. července 2015 v 16:41 | Reagovat

Tenhle tag se mi hrozně líbí, už jsem ho četla i u Petí a teď tady, asi ho taky jednou napíšu :D. Wow, tu Ameriku ti závidím :) taky se tam jednou chci podívat <3, je to můj sen už od mala :)

6 Sára Dracová Sára Dracová | E-mail | Web | 9. července 2015 v 17:42 | Reagovat

Páni, to je seznam zemí, kde si byla. Já bych se rozhodně chtěla podívat do Itálie a Francie. Pěkný Tag.

PS: pěkný new design

7 Nany Nany | Web | 10. července 2015 v 18:04 | Reagovat

Já bych asi ani všechny země nezvládla vyjmenovat, páč jsem hodně cestovala i jako malá a to už si moc nepamatuji.
Nemohla bych říct, kde se mi líbilo nejvíce, všechno má něco do sebe :)
Tak na Hawaii letíme spolu, jop? :3
Já zase mám ráda Řecko, lidé tam jsou moc milí, ale v Itálii taky. A rozhodně bych zařadila i Německo, páč to jsem zvládla poznat trochu víc a nevadilo by mi tu bydlet.
Já jsem na Zakynthosu nebyla, ale jinak jsem prozkoušela hodně řeckých ostrovů a vždy maximálně spokojená.
Mallorca je fajne :3

8 Sárči Sárči | E-mail | Web | 14. července 2015 v 11:37 | Reagovat

No ako ja moc necestujem.. zatial som bola len v česku, rakúsku a v nemecku.. tento rok sa chystám do prahy na dva dni, do biberachu (rakusko) na dva dni a potom do bat toelzu (nemecko) zase ma dva dni.. dufam ze to vinde ..neni to iste:) a chcela by som sa pozriet do new yorku:3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama