Červenec 2015

kapitolové povídky

30. července 2015 v 11:20 | Kate
Název: Reason to be alive
Děj: Co byste dělali, kdyby váš život postrádal smysl? Ona vždycky cítila jen bolest. On na bolest nebere ohled. Co se stane, když dva odlišní lidé mají jeden měsíc na to, aby našli důvod, proč žít?
Typ povídky: Kapitolová
Stav: Rozepsaná
Počet kapitol: ??
ZAČNI ČÍST

vacation? 🙈

28. července 2015 v 18:48 | Kate |  diary
Ahoj :) Tento článek si prosím přečtete hlavně vsechny affs, protoze je to dulezite. V neděli jsem odjela na tyden do Klatov kde wifi sice maji, ale nevzala jsem si notebook, každopádně původně jsem nic nepsala protoze jsem doufala ze se mi podaří obihat a přidávat články normálně, ale vazne bych si od toho aspon ted tyden chtela odpocinout. V pátek budu doma, takze od patku bude vsechno zase v pohode, budou články i budu obíhat.

Zrovna jsme v hotelu na večeři a ja vam pisu článek z mobilu:D což je mimochodem taky důvod proc tu muzou byt chyby či chybět háčky a čárky. Takze se omlouvam.

takze Affs me prosim nemazte, za par dni sem zpět! :)


steps of hope

25. července 2015 v 14:12 | Kate |  jednorázové povídky
Ahoj :)) Po delší době tu mam zase kratší povídku. Měl to být původně stejně jako minule drabble, ale nakonec jsem se víc rozepsala tak to zařazuji do jednorázových povídek. Každopádně doufám, že se bude líbit a omlouvám se za to depresivní téma:D Přeji příjemné čtení :)

|moje prázdninová výzva 2015|

23. července 2015 v 19:00 | Kate
Ahoj:) Dneska tu mám takovou letní prázdninovou výzvu, respektive několik bodů, které se týkají knih, seriálů a filmů a za prázdniny bych je ráda splnila. Tak jdeme na to, a držte mi palce ať to zvládnu :) Je toho fakt hodně, já vím :D

Hogwarts TAG

21. července 2015 v 15:00 | Kate
ahoj:) dneska jsem tu s tagem, a to Bradavickým tagem - tedy takovým Harry Potterovským :) Harry Potter je zkrátka moje srdcovka, dalo by se říct, že už znám každý díl nazpaměť, no a TADY jsem nedávno narazila právě na tento tag, který jsem zatím nikde jinde neviděla, a připadal mi skvělý a hlavně zajímavý :) tak jdeme na to!

before i die (1)

19. července 2015 v 17:53 | Kate |  before i die
ahoj :) dneska mám pro vás několik věcí z mého bucket listu, tedy věci které bych chtěla udělat nebo zažít před tím než zemřu:D no poslední dobou se spíš snažím na život koukat takovým tím yolo způsobem, a vážně se snažit si života užívat a rozhodně až budu starší a budu mít i více možností, tak se stoprocentně budu snažit nejvíc jak to půjde abych to všechno splnila :) no dneska je to rozhodně jenom první díl a jenom několik věcí, protože celkem je toho opravdu hodně a určitě se to bude stále zvětšovat :) tak si to užijte!

Mé sladké šestnácté století

14. července 2015 v 16:05 | Kate
Název: Mé sladké šestnácté století
Spisovatel: Rachel Harris
Počet stran: 256
Nakladatelství: CooBoo
Hodnocení:
Hodnocení obálky:

Děj

Cat bude brzy šestnáct let a její budoucí nevlastní matka Jenna se rozhodne uspořádat ji velkou dokonalou párty. Cat o to ale nestojí. Její táta je slavný režisér, a její matka, která od nich odešla, je herečka, která provádí jeden skandál za druhým. Cat proto nestojí o jakékoliv další zviditelňování sebe. Má ráda samotu. Před oslavou odletí na výlet do Itálie. Cat miluje umění a hlavně renesanci. Všechno změní jeden cikánský stan, který Cat spatří na jedné Italské ulici. Cikánka Reyna ji přenese do šestnáctého století, kde na Cat jako Pazienzu D'Angeli čeká její nová rodina - strýc Marco, teta Franccesca, sestřenice Alessandra a bratranec Cipriano. Přestože na místě Cat by měla být skutečná Pazienza, Cat zjišťuje, že tahle rodina jsou skutečně

její příbuzní - jen mnohem vzdálenější. Cat se rozhodne si svůj výlet do šestnáctého století pořádně užít. Co všechno ji ale potká? Vrátí se nakonec zpět do dvacátého prvního století?

Oba chlapci na mě chvíli zírají a pak propuknou v halasný smích, čímž si vyslouží řadu nesouhlasných pohledů. Alessandře klesne čelist a obrátí se na mě. ,,Musíš mě naučit, jak se mluví tak ostrým jazykem. Jest vidno, že máš nadání."

Hlavní postavy

Cat byla naprosto skvělá hlavní postava. Kniha byla psaná celá z jejího pohledu a četlo se to naprosto skvěle. Řekla bych, že mi byla dost podobná, se vším jsem s ní tak nějak souhlasila a zkrátka byla úžasná. Jakmile jsem začala knihu číst tak jsem si ji oblíbila. Myslím, že dlouho jsem nečetla knihu, kde by byla hlavní postava tak fajn.

Lorenzo mi nejdřív přišel jako takový ten typický svůdník, který by mohl mít jakoukoliv dívku a taky toho využívá. Za krátkou dobu jsem ale na tohle své tvrzení zapoměla a naprosto jsem si ho zamilovala. Lorenzo byl naprosto ideální a dokonalý kluk. Milovala jsem jeho chování. Ale, nevím jestli mi to tak jenom přišlo, nebo to tak skutečně bylo, ale připadalo mi, že se mohl v knize objevovat více. Ve spoustě momentech mi chyběl.

Alessandru jsem si také hned oblíbila. Byla plachá, ale hrozně milá. Svým chováním mi přišla jako úplně ideální kamarádka - dokázala udržet tajemství, zároveň se Cat sama svěřila s těmi svými a opravdu se snažila Cat pochopit.

Cipriano by mohl být v knize více. Připadal mi hrozně fajn, a cokoliv co řekl se mi líbilo. Rozhodně bych byla radši, kdyby se v knize objevoval častěji a více toho namluvil. Stejně jako Alessandra byl poměrně dost tichý a hodně přemýšlel. To mu samozřemě nezazlívám, protože sama jsem většinu času taková. Ale stejně bych ho měla radši, kdyby kapku více mluvil.

Lorenzo mi něžně uchopí obličej do dlaní a skloní hlavu, aby mi hleděl přímo do očí. Jeho hlas je sotva hlasitější než šepot, když prohlasí: ,,Pazienzo D'Angeli - Cat - nyní jsi mým snem ty."

Obálka a formát

Obálka mi přijde originální. Není to jen nějaká fotka či obrázek, který by se k příběhu pouze hodil, ale tahle obálka tam prostě úplně přesně zapadá. Když se na ni teď po dočtení podívám, úplně před očima ten příběh vidím. Šaty jsou navíc naprosto nádherné a zajímavý detail je i ten batoh, tedy jediné Catino spojení s realitou.

Také se mi hrozně moc líbí font, kterým je napsaný název a zároveň i jméno autorky. Nějak to zkrátka všechno k sobě krásně sedí. Spokojená jsem i s tím, že česká obálka je stejná jako anglická, protože jsem ji obdivovala ještě než kniha vyšla u nás, a doufala, že budeme mít stejnou.

Můj názor

První důvod, proč jsem si knihu chtěla přečíst, bylo právě to cestování časem. V době kdy u nás vyšla, jsem zrovna přečetla trilogii Drahokamy od Kerstin Gier, která je také o cestování časem a zkrátka mě to z toho důvodu zaujalo. Chtěla jsem to srovnat. Chtěla jsem si přečíst další příběh o cestování časem. Chtěla jsem zjistit, jestli je trilogie Drahokamy opravdu jedinečná, a nebo se ji něco dokáže vyrovat.

Jestli se ptáte, co je tedy podle mě nakonec lepší, tak upřímně řečeno nevím. Nejspíš to vidím tak nastejno. Ale myslím si, že zatím nemá cenu soudit, když jsem tuhle trilogii nepřečetla celou.

Když jsem knihu začínala číst, moc jsem si nedokázala představit jak to všechno bude. Do knihy jsem se začetla okamžitě. Začátky často bývají nudné, ale v této knize se děj rozjel hned na začátku. A to je podle mě skvělé. Samozřejmě čím jsem byla dál, tím zábavnější a zajímavější to bylo.

Myslím si, že jsem od knihy čekala méně, takže mě naprosto příjemně překvapila. Průběžný děj knihy je, řekla bych, poměrně hodně předvídatelný, ale za to mě překvapil konec. Až do poslední chvíle jsem nečekala, že to skončí tak jak to skončilo. Když jsem začínala tušit, byla jsem hodně zklamaná. Připadalo mi, že to nemůže skončit dobře. Nakonec jsem ale s koncem spokojená. I když byl úplně jiný než jsem čekala a ze začátku chtěla, bohatě stačil na to abych spokojená byla.

Původně jsem měla v plánu po dočtení začít číst jinou knihu. Jenže epilog je napsaný tak, že vás prostě nutí si okamžitě přečíst další díl. Po dočtení jsem nebyla schopná dělat naprosto nic, a tak jsem se sebrala a jela si do knihkupectví koupit další dva díly. No vážně.

Na závěr už bych jen chtěla říct, že je to naprosto skvělá kniha, velmi čtivá a skvěle vymyšlená. Byla jsem spokojená se všemi postavami, začátkem, průběhem i koncem. A to se tak často nestává, ne?

movies you should watch (1)

13. července 2015 v 13:38 | Kate |  movies
ahoj :)
dneska mám pro vás pár mých nejoblíbenějších filmů, které se vám pokusím trochu přiblížit a doporučit :) pokud vás zaujmou a díky mě se na ně kouknete tak budu moc ráda, ale stejně tak ráda budu i pokud jste filmy už viděli a napíšete mi na ně zase svůj názor :) nejsou to určitě všechny mé oblíbené filmy, také do toho nepočítám takové ty, které nejspíš skoro všichni na určitě viděli (typu harry potter, hunger games, divergence atd.) a tak :) každopádně tohle jsou prostě pro mě jedny z nejlepších takže asi tak :) tak jdeme na to ^^
Tumblr

Příliš mnoho Kateřin

10. července 2015 v 18:30 | Kate
Název: Příliš mnoho Kateřin
Spisovatel: John Green
Počet stran: 240
Nakladatelství: Knižní klub
Hodnocení:
Hodnocení obálky:

Děj

Zázračné dítě Colin by hrozně moc chtěl něco znamenat. Být nějakým způsobem slavný. Za svůj život měl devatenáct přítelkyň a všechny byly Kateřiny. Když se s ním, poslední den školy, rozejde jeho devatenáctá Kateřina, připadá mu, že jeho život je u konce. Nedokáže nic dělat, jen stále vzpomíná na svou poslední Kateřinu. Jenže na pomoc mu přijde jeho nejlepší kamarád Hassan, který ho donutí vyrazit s ním na prázdniny na výlet. Jejich první a zároveň poslední zastávka je venkovské město Tennessee, kde se seznámí s Lindsey a její matkou Hollis, která jim nabídne pobyt u nich doma a brigádu. A tak se Colinovi pomalu začíná dařit na Kateřinu zapomenout a posunout se dál. Zároveň se přitom ale snaží přijít na kloub svému Teorému, který by měl vypočítat úspěšnost vztahů. Objeví konečně něco, díky čemu by mohl hodně znamenat?

Je tam dost místa na to stát se kýmkoli - kýmkoli, jen ne tím, kým už byl, protože jestli se Colin v Gutshotu naučil jednu jedinou věc, bylo to, že budoucnost přijde a nedá se tomu nijak zabránit. A poprvé v životě se usmál, když si představil tu přicházející nekonečnou budoucnost, která se před ním rozkládá.

Hlavní postavy

Collin byl pro mě poměrně neobvyklá hlavní postava. No, moc často zkrátka nečtu o geniálních dětech. Každopádně jeho chování se mi líbilo. Měl skvělé myšlenky, a ve většině situací bych se na jeho místě zachovala stejně. Nebyl namyšlený, ani nic podobného, naopak mi byl hodně sympatický. Myslím si, že lepšího hlavního hrdinu by knížka mít ani nemohla.

Hassan byl moje nejoblíbenější postava. Byl to ideální nejlepší kamarád, vždycky se zachoval skvěle a zároveň mě snad každá jeho věta pobavila. Vždycky se svými neobvyklými vtipy a ironií snažil zlehčit situaci, což jsem si na něm vážně zamilovala.

Lindsey byla občas trochu otravná, ale na druhou stranu byla fajn. Často mi připadala, že má zvláštní názory a nejspíš bych se nikdy nezachovala tak jako ona. Byla poměrně rázná a odvážná, ale přesto jsem ji měla ráda.

,,Mám chuť někam zalézt a umřít."

Obálka a formát

Stejně jako u všech ostatních knih Johna Greena, i tato má dvě vydání a formáty - hardback a paperback. Osobně se mi více líbí ten paperback, ale vzhledem k tomu, že jeho ostatní knihy už mám v hardbacku, nechtěla jsem tu ,,sérii" narušit.

Co se týká této obálky, největší plus na ni je pro mě originalita. No, jaká kniha má na obálce rovnice, nebo celkově matematiku? Červená barva je něco, co já osobně jsem si před touto knížkou nedokázala na obalu představit. Nevím
jestli je to jen vyjímka, nebo červená opravdu vypadá na obálkách knih dobře, ale tahle se mi líbí. I když obálka není nijak složitá a propracovaná, nemyslím si, že by se dala vylepšit nebo cokoliv takového. Líbí se mi přesně tak jak je.

Zajímavý detail v knize jsou poznámky pod čarou, které byly snad na každé stránce. John vysvětloval všechny možné neobvyklé výrazy, cizí slova, popřípadě překládal věty, které napsal v cizím jazyce, nebo

také různě vysvětloval matematické výpočty, které Colin používal. Mě osobně poznámky pod čarou nevadí a v této knize mi to připadalo jako skvělé zpestření. Navíc některé věci byli opravdu zajímavé a dozvěděla jsem se i spoustu nových věcí.

,,Ty nepotřebuješ holku Coline. Ty potřebuješ robota, který neříká nic než ,miluju tě´." A bylo to, jako by ho zvenitř někdo rval na kusy, chvění a pak ostrá bolest ve spodní části hrudníku, a pak poprvé v životě měl pocit, jako by z něj někdo kus vytrhl.

Můj názor

Tahle kniha je něco neuvěřitelně geniálního. Během čtení a potom i těsně po dočtení jsem se vážně hodně snažila nesrovnávat ji s Greenovou nejznámější knihou Hvězdy nám nepřály. Protože tyhle dvě knihy jsou něco úplně jiného. Ale teď, když se na to dívám s odstupem a hodně jsem o tom přemýšlela, troufám si říct, že tahle kniha je lepší než Hvězdy. Příliš mnoho Kateřin mi připadá zkrátka propracovanější i se mi lépe četla.. Mě ta kniha naprosto překvapila a ohromila. Čekala jsem něco hodně dobrého - protože, napsal ji přece John Green - ale ne tak moc dobrého.

Kniha se hodně týká matematiky. Já rozhodně nejsem člověk, kterému by matematika šla, nebo ho bavila. Nesnáším matematiku. Jenže Greenovi se povedlo napsat to tak, že mě v knize i ta matematika bavila. Rozhodně se knihy nemusíte bát kvůli tomu, že byste ji nepochopili kvůli té matematice. I já se trochu bála co od toho můžu čekat, nevěděla jsem

jestli knihu pochopím. Ale k pochopení knihy, nebo přečtení ji, nepotřebujete umět vypočítat všechny ty Colinovy
rovnice. Je to jen taková zajímavost navíc, kterou se zabývat můžete, pokud vás matematika baví, ale pokud ne, vůbec ji nemusíte řešit.

Kniha je opravdu neuvěřitelně propracovaná a je v ní něco víc než jenom ten příběh, než jenom ta slova. Všechno to je geniální, všechno do sebe zapadá. Kniha je vtipná - hlavně díky Hassanovi, nejlepšímu kamarádovi Colina, kterého jsem si opravdu zamilovala - a je to zkrátka hrozně skutečně popsané. Jako by se mi ten příběh odehrával před očima. Skoro jako film. Tahle kniha je pro mě zkrátka něco víc než jenom kniha.

Po dočtení jsem byla sice ráda, že jsem knihu dočetla, ale zároveň jsem ještě chtěla číst dál. Nechtěla jsem se s příběhem rozloučit. Pořád jsem se vracela k mým oblíbeným částem a četla si je znovu. Jsem si jistá, že si knihu ještě někdy opět přečtu a opravdu hodně přemýšlím o tom, jestli náhodou není nejlepší ze všech knih, které jsem zatím četla.

S koncem jsem byla spokojená. Je otevřený, ale zároveň se všechno uzavře. Můžete si domyslet co bude dál, ale zároveň víte, že to skončilo tak jak mělo.

primark HAUL (1)

9. července 2015 v 19:00 | Kate |  haul
Ahoj:) Dneska mám pro vás haul z Primarku. 4.7. jsem byla v Německu v Dráždanech no a nenakoupit něco v Primarku by byl prostě hřích no:D Už jsem tam párkrát byla, každopádně tentokrát je to zatím největší nákup:D Protože já normálně nakupuju tak jako jedno dvě trička a pak zas až po nějaké době.. no tentokrát je toho celkem dost, většina z toho jsou spíš takové věci "na doma" ale stejně jsem z nich nadšená:D Tak jdeme na to:)
Tak tohle je teda celá hromada oblečení, každopádně je tu ještě několik věcí, které se už na fotku nevešly:D Jinak ano, vím že to není moc extra kvalita, za což se omlouvám, ale můj mobil, který je vlastně nějkvalitnějším foťákem v naší rodině:D, má tak trošku přeplněnou paměť, takže jsem to musela nafotit na iPad.